حمله نیروهای امنیتی به تظاهرکنندگان درتهران چند کشته و تعدادزیادی مجروح برجای گذاشت

امروز صبح جمعیت زیادی از مردم پایتخت بمناسبت عاشورا و به قصد تظاهرات برعلیه رژیم جمهوری اسلامی ایران دست به راه پیمائی زدند. تظاهرکنندگان عمدتا از میدان امام حسین شروع به راهپیمائی کردند و از همان ابتدا شعارهایی را برعلیه سران رژیم ، بویژه علی خامنه ای و احمدی نژاد سر می دادند. درمنطقه غرب تهران نیز تظاهر کنندگان از خیابان ستارخان دست به راهپیمائی زدند و به سوی میدان انقلاب به حرکت در آمدند.

مأمورین انتظامی و نیروهای بسیج که پیشاپیش در اطراف خیابان انقلاب مستقر شده بودند سعی کردند از ورود بیشتر مردم به خیابان و میدان انقلاب جلوگیری کنند. نیروهای سرکوبگر رژیم ابتدا از ورود اتومبیلها به سوی خیابان انقلاب جلوگیری کردند و سپس گارد ویژه ، عبور تظاهرکنندگان به سمت این خیابان را سدکرد. از همان ساعات اولیه صبح درگیری بین مردم و نیروهای دولتی آغاز شد و سرکوبگران بخاطر ایجاد رعب و وحشت بیشتر به اتومبیلهایی که به سوی خیابان انقلاب در حرکت بودند حمله ورشدند. یکی ازنیروهای مبارزکه برای تهیه فیلم وخبر(بدون وابستگی به هیچ خبرگزاری داخلی ویا خارجی) باتفاق سه نفر دیگرتوانسته بودند با اتومبیل خودرا به خیابان سمیه برسانند، در آنجا مورد یورش وحشیانه بسیجی ها قرار گرفتند وتمام شیشه های اتومبیل آنهارا خورکردند. دونفر از سرنشینان اتومبیل به اسارت بسیجی ها درآمدند که خوشخبختانه با رسیدن بموقع تعداد زیادی از راه پیمایان و حمله برق آسا به نیروهای بسیج، آن دونفراز چنگ بسیجی ها خارج شدند.

دامنه زد وخورد بین مردم و نیروهای دولتی دراکثر خیابانهای منتهی به خیابان انقلاب، بویژه دراطراف پل چوبی ، خیابان طالقانی ، سمیه ، هفت تیر، ولیعصر، کارگرو سایر خیابانهایی که برمحور دانشگاه قرار داشت کشیده شد. شعارهای تظاهرکنندگان بیش از پیش جنبه رادیکال به خود گرفته بود و باوجودیکه روز عاشورا بود شعارها نسبت به تظاهرات قبلی بارمذهبی کمتری داشت. همچنین در مقایسه با ماه های گذشته در تظاهرات امروز علم و کتل سبز کمتر دیده می شد.

به جز چندین شعار مذهبی همیشگی ، شعارهای امروز بیشتر بر این محوربود : مرگ بر خامنه ای ، مرگ بر دیکتاتور، مرگ بر اصل ولایت فقیه ، مرگ براین ولایت : تجاوز- جنایت . ای رهبر آزاده تجاوز هم آزاده ،این ماه ماه خونه یزید سرنگونه ، مرگ بر تو مرگ بر توو ...

درخیابان انقلاب تقریبا تقاطع چهارراه کالج ، درحالیکه تظاهرکنندگان درحال شعاردادن بودند ناگهان صدای تیر اندازی به گوش رسید. چند نفر نقش بر زمین شدند و معلوم شد حد اقل دویا سه نفر در اثر تیراندازی مزدوران رژیم در خون خود غلطیده اند. پس از این جنایت تظاهر کنندگان باردیگر با شعارهای مرگ بر خامنه ای به سوی نیروهای سرکوبگررژیم حمله ورشدند. یکی از بسیجی ها درحالیکه کلت کمری خودرا به سوی مردم نشانه رفته بود و قصد فرارداشت به سوی مردم تیر اندازی کرد. در اثر تیراندازی این مزدور یک نفر در دم از پای درآمد و سه - چهارنفر دیگر نیز مورد اصابت گلوله قرارگرفتند.

همچنین از شهراصفهان گزارش رسیده است که در میدان نقش جهان و میدان انقلاب بین تظاهر کنندگان و نیروهای سرکوبگردولتی درگیری پیش آمده و چند نفر کشته و مجروح شده اند، علاوه براین در شهرهای شیراز ، تبریز، قم ، مشهد، اردبیل و بابل نیز تظاهرات وسیعی صورت گرفته است. تا لحظه ارسال این گزارش ( ساعت یک بعد ازظهر به وقت ایران )، درگیریها هنوز ادامه دارد. با توجه به ابعاد وسیع درگیریها به نظرمی رسد تداوم زدو خوردها تاشب ادامه یابد که در آن صورت هیچکس نمی تواند حوادث احتمالی بعدی آنرا پیش بینی کند.

از تظاهرات خیابان سمیه فیلمی در یوتوب گذاشته شده است که لینک آن از این قرار است:

http://www.youtube.com/watch?v=jGn3sZWEzg8

گزارشگر: واحد سیارخبر – وابسته به سازمان چریکهای فدایی خلق ایران

۶ دی ۱۳۸۸- ۲۷ دسامبر ۲۰۰۹

---------------------------------------------------------------------------------------

A.C.P- Postfach 12 02 06-60115 Frankfurt am Main-Germany-Fax: 00-49-221-170 490 21

Web Site: http://www.iranian-fedaii.de E-Mail: organisation@iranian-fedaii.de