درآستانه «انتخابات» ریاست جمهوری هزاران نفر از مخالفین فعال احمدی نژاد به بهانه پیروی از «گروه طرفداران شیطان »دستگیر شدند

طی روزهای اخیر عده زیادی از مخالفین احمدی نژاد که عموماازفعالین جناحهای دیگر حکومت هستند به بهانه های واهی دستگیرشده اند. دلیل این دستگیریها ظاهرا صرف مشروبات الکی است که تازگیها طرفداران احمدی نژاد به جای بکار بردن این عبارت نام دیگری بر آن نهاده اند به اسم «خون می مکند» !

درهمین رابطه روزنامه جام جم یک مورد از این قبیل دستگیریهارا گزارش کرده است. بموجب ادعای این روزنامه بیش از ۱۰۰ نفر به خاطر شرکت در یک کنسرت در جنوب ایران دستگیر شده اند. اتهام وارده در جنوب ایران نیز همانند سایر مناطق ایران ذکر شده است «طرفداری از گروه شیطان» .

سایر روزنامه های رژیم به این دستگیری اشاره کرده ولی علت آنرا شرکت در یک جشن و کنسرت غیر اخلاقی درشیراز عنوان نموده اند.سخنگوی سپاه پاسداران منطقه اعلام کرده است «جشن در یک باغی نزدیک شهر برگزار گشته بوده و مراسم شیطانی از طریق اینترنت به همه جای دنیا پخش شده بوده است». به گفته وی، شرکت کنندگان «الکل می نوشیده اند، خود را زخمی می کرده اند و خون می مکیده اند».

رژیم جمهوری اسلامی ایران عموما برگزاری کنسرت ها، ازنوع موزیک رک (rock) را ممنوع اعلام کرده و مدتهاست که آنرا به مراسم شیطانی تشبیه می کند. سوابق چسباندن این اتهام به مخالفین ، بطور رسمی از سال ۱۳۸۶ شروع شده است. در آن زمان عده ای بطور «غیر قانونی » اقدام به برگزاری کنسرت ازنوع rock کرده بودند که۲۳۰ نفر از آنان دستگیر شدند. گروه «طرفداران شیطان» ازآن هنگام مورد استفاده دارودسته احمدی نژاد برای سرکوب مخالفینش قرار گرفته است.

چین در زمینه هزینه های تسلیحاتی پس از آمریکا مقام دوم را در دنیا دارد

چین پس از آمریکا و قبل از فرانسه، مقام دومین خریدار تسلیحات در سال ۲۰۰۸ در دنیا را به خود اختصاص داده است. بنا به گزارشی که در روز دوشنبه توسط موسسه بین المللی برای تحقیقات صلح (SIPRI) انتشار بیرونی یافت، خریدهای تسلیحاتی افزایش ۴ درصدی را نشان می دهد. مرکز این موسسه در استکهلم قرار دارد.

بنا به گزارش سالانه SIPRI در زمینه تجارت اسلحه، هزینه های تسلیحاتی چین با یک افزایش ۱۰ درصدی به مبلغ 84/9 میلیارد دلار در سال ۲۰۰۸ بالغ گشته است.

در این گزارش آمده است «چین برای دستیابی به سلاح های تولیدات درونی و وارداتی از خارج بمنظور مجهز کردن ارتش خود و انطباق آن با شرایط جنگ مدرن ادامه می دهد».

آمریکا با یک افزایش هزینه7/9درصدی در سال ۲۰۰۸در مقام اول می باشد. حجم برآوردهزینه آمریکا در این رشته به ۶۰۷ میلیارد دلار رسیده است که فاصله بسیار زیادی با چین دارد. آمریکا عامل اصلی نقل و انتقال ۴۲ درصد از تسلیحات در سطح دنیا ذکر شده است.

فرانسه با فاصله کمی جلوتر از انگلیس می باشد و در مقام سوم قرار دارد. روسیه در رده پنجم جای گرفته است. در بخشی از این گزارش که به افغانستان اختصاص داده شده،SIPRI ارزیابی می کند که شرایط موجود در این کشور ممکن است سبب شود تا در سال های آینده هزینه های تسلیحاتی باز هم بیشتر شود. علاوه بر آن در این گزارش آمده است، عقب نشینی از عراق برای دولت جدید آمریکا مشکل است.

نرخ بیکاری در آمریکا در ماه مه به9/4 دهم درصد رسید

بنا به ارقام منتشره در روز جمعه از سوی وزارت کار آمریکا، نرخ بیکاری در این کشور در ماه مه به9/4 درصد رسید که از سال ۱۹۸۲ به این سو بالاترین نرخ بیکاری به حساب می آید. در سال یاد شده این رقم 10/8 درصد بود.

هم اکنون در آمریکا حدود14/5میلیون نفر بیکار وجود دارد. از نظر بعضی از اقتصاددانان نرخ بیکاری در سال جاری از مرز ۱۰ درصد خواهد گذشت. خوش بینانه ترین آنها حدس می زنند که در سه ماه دوم سال آینده این رقم به10/7 درصد خواهد رسید. بنا به گزارش بانک مرکزی آمریکا، بیکاری تا سال ۲۰۱۱ به دلیل چشم انداز ضعیف رشد اقتصادی، همچنان افزایش خواهد داشت.

براساس آمارهایی که منابع رسمی دولتی و خبر گزاریها مخابره کرده اند، از ابتدای کاهش رشد اقتصادی در آمریکا، در دسامبر ۲۰۰۷، شش میلیون شغل حذف شده است. اقتصاد آمریکا در ماه مه ۲۰۰۹ حدود ۳۴۵ هزار شغل از دست داده است. با این وجود، روند افزایش بیکاری در این کشور نسبت به ماه گذشته کاهش اندکی نشان می دهد. شغل های حذف شده عموما در عرصه صنایع (۱۵۶ هزار شغل) و ساختمان و مسکن (۵۹ هزار شغل) بوده است.

بر اساس ارقام منتشره در روز پنجشنبه از سوی وزارت کار آمریکا، تنها نشانه امیدوار کننده این است که برای اولین بار در طول ۲۰ هفته گذشته، تعداد بیکارانی که هفته گذشته در این کشور ثبت نام کرده اند، اندکی کمتر شده است. علاوه بر آن تعداد ثبت نام های جدید نیز کاهش یافته است.

A.C.P- Postfach 12 02 06-60115 Frankfurt am Main-Germany-Fax: 00-49-221-170 490 21